HET IS BIJNA KERSTMIS

Als u deze Stem ontvangt, zijn we al hard op weg naar Kerstmis, omdat de 4e zondag van de Advent  ook meteen Kerstavond is! Dat zal een drukte geven in de winkels! De voorbereiding op Kerstmis begon in onze kerk al eerder, met een gezinsviering, waarin de oproep tot waakzaamheid klonk, met afgelopen zondag de roep de weg van de Heer te bereiden en komende zondag Johannes, die zegt: Hij is al onder u. Kerstmis vraagt van ons altijd veel inzet en dat is niet erg, want de dagen rond het Kerstfeest zijn fijn, omdat we dan met velen samen komen. In de pastorie bruist het van levendigheid, van mensen die zich allemaal inzetten om er voor Kudelstaart weer een mooie tijd van te maken.

Als in ieder ander jaar horen we de boodschap van Lukas: van een ouderpaar dat op weg is en voor wie er geen plek is in de herberg. Toch hoor ik deze boodschap dit jaar anders dan 25 jaar geleden. Zo veel mensen die  dit ook nu nog aan den lijve ervaren, die geen dak boven hun hoofd hebben om beschutting te zoeken voor regen en kou. Kinderen die de hongerdood nabij zijn: soms met hun ouders, soms alleen, op zoek zijn naar wat veiligheid. En wij vieren Kerstmis, met overvolle boodschappentassen, met tafels die zó gevuld zijn, dat  een  gedeelte  in de afvalbak verdwijnt. Misschien denkt u: moet je daar nu over beginnen, we willen gewoon leuk Kerstmis vieren,  zonder  zorgen van  de wereld.   De vraag is of we dat kunnen, zelfs als we willen! We mogen onze ogen niet sluiten voor wat er gebeurt in onze wereld. Als we dat doen, is de Heer voor niets geboren. De wereld, is onze zorg! Natuurlijk kunnen we alle oproepen om hulp naast ons neerleggen, maar Hij liet zien dat de goede weg is er te zijn voor elkaar! Daarom vieren we nog steeds Kerstfeest en ik hoop dat het ons aanzet wat meer te doen dan anders voor wie uitkijken naar licht in hun leven, zoals wij uitkijken naar het Licht der wereld.

Pastor Annemiek Blonk